Grunty rolne – sposób na inwestycje

Kiedy jedni inwestują w produkty strukturyzowane, lokaty, akcje i obligacje, a również fundusze inwestycyjne, inni stawiają na inwestowanie w grunty rolne. Niektórzy twierdzą, że inwestycja w grunty aktualnie jest najbardziej opłacalną formą inwestowania spersonalizowanych środków.

Nieruchomości od wieków uważane są za jedne z najlepiej stabilnych form inwestowania pieniędzy, szczególnie o ile chodzi o mieszkania i o budynki usługowe. Jednakże w ostatnich latach inwestorzy skłaniają się coraz bardziej ku lokowaniu w grunty rolne – wszystko ze względu na to, że inwestowanie w tradycyjnie pojmowane nieruchomości, czyli mieszkania, może być loterią. Rynek nieruchomości podlega dużym fluktuacjom. Tyczy się to zwłaszcza sytuacji, w której kupujemy mieszkanie podczas największej hossy mieszkaniowej, nie wiedząc o tym – dziś te chłopcy i dziewczęta mają problem ze sprzedażą nieruchomości z zyskiem. Trudno jest obecnie liczyć na to, że ceny mieszkań wzrosną w ciągu najbliższych lat. Niełatwo również będzie liczyć w najbliższych latach na to, że znajdzie się wielu chętnych zza granicy na zakup naszego mieszkania w Warszawie. Warszawa nie jest o wiele tańsza od innych równie atrakcyjnych europejskich miast.

Całkowicie całkiem inaczej ma się sytuacja z gruntami rolnymi w naszym państwie. Grunt to zysk w ostatnich latach dlatego, że grunty rolne nadal zyskują na wartości i trend ten nie zmieni się przez najbliższe piętnaście lat. Znawcy twierdzą, że każdej osoby roku wartość gruntów w Polsce wzrasta średnio o mniej więcej 20 do 30%. Jest to zatem doskonały saveinvest dla osób znad Wisły, które chcą poprawnie ulokować własne pieniądze.

Zanim kupimy jakikolwiek grunt rolny w naszym państwie, sprawdźmy jakie plany mają wobec niego lokalne władze. Można w tym celu posłużyć się informacjami zapisanymi w planach zagospodarowania przestrzennego w gminie, który jest publikowany co roku.

Warto też zobaczyć: saveinvest.