Strój i akcesoria dla biegacza

Za naszych szkolnych czasów królowały stopery, którymi najzagorzalsi fani potrafili mierzyć wszystko. Dzisiaj łatwy stoper to najwyżej zabawka dla dzieci.

W erze GPSów, trackerów i powszechnej umieszczenia biegacze wymagają dużo więcej niż wyłącznie kluczowy pomiar czasu.
Każdy telefon posiada sposobność wgrania oprogramowania sportowego – najpopularniejsze jest prawdopodobnie obecnie Endomondo, niemniej jednak istnieje także sporo konkurencyjnych marek. Po zainstalowaniu i założeniu konta możemy zabrać telefon na każdy trening – czy to w kieszeni czy na specjalnym uchwycie. Dobrą cechą telefonu z programem śledzącym jest sposobność jednoczesnego słuchania muzyki, co ułatwia utrzymanie tempa. Co mierzy znacząca większość trackerów? Czas, średni czas, dystans, przewyższenia, trasę na mapie, ilość spalonych kalorii, tempo. 
Druga opcja to zegarek do biegania. Nie mówimy tu o codziennym zegarku, ale o produktach dedykowanych, realnym zegarku sportowym. Posiada on wgrany taki sam program, jak na telefon komórkowy. UmożliwiaPozwala, więc śledzić takie same informacje. Co więcej poprzez odwrotną stronę tarczy jest w stanie zbierać informacje o naszym pulsie, a zatem i oddychaniu tlenowym i beztlenowym, długu tlenowym itp. Są to już bardziej efektowne dane. SkaząNegatywną cechą zegarka jest brak muzyki, co można nadrobić zabierając ze sobą odtwarzacz mp3. 
Na początku przygody z bieganiem telefon z właściwym trackerem powinien usatysfakcjonować większość użytkowników. Gdy zaczynamy myśleć poważniej o tym sporcie, wykonujemy się do zawodów lub trenujemy musimy zainwestować w zegarek, pełniący jednocześnie funkcję pulsometru.

Więcej: czapki do biegania asics.